Sümbül papağanı kuluçka

Sümbül papağanı

Sümbül papağanı orta Amerika yerlisi olan bir papağandır.  Diğer papağanlara bakılınca uzun olan boyu ortalama 100 cm olmaktadır. Sümbül papağanının ağırlığı yaklaşık 1,2 ya da 1,7kg arasında değişebilir. Sümbül papağanı papağan türlerinin en büyük olanıdır. Sümbül papağanının büyük ve kavisli olan gaga yapısı vardır. Mavi renkte olan bu papağan türünün rengi kanat kısımlarına doğru daha koyu mavi olur. Gözlerinin kenarlarında sarı halka şeklinde çizgiler vardır. Sümbül papağanı diğer papağan türlerine göre fiyat olarak daha pahalıdır. Konuşan sümbül papağanlarının fiyatı konuşmayan sümbül papağanına göre daha pahalı oluyor. Bu papağanlara ev ortamında bakılabilir.

Bu papağanları genellikle palmiye ağaçlarının fındıkları ile beslenir. Bu papağanların gagaları demiri kesebilecek kadar kuvvetlidir. Fiyatları ise 10.000 ile 30.000 arasında değişmektedir. Hem fiyat olarak hem de renkleri ile görenleri etkileyen bir papağan türüdür. Bu mavi papağanlar 2 yumurta verir Kuluçka 28 ve ya 29 gün kadar sürer. Sümbül papağanlarının yumurtalarını kuluçka makinası ile yetiştirebilirsiniz. Ufak kafeslerde paganların hareketleri kısıtlandığı için hayvanlar rahat hareket edemezler. Sümbül papağanı uçabileceği rahat olacağı yeri daha çok sever.  Erkek ve dişi olarak beslerken yuva hazırlanmalı yuvanın olmadığı ortamda kuluçka makinası ‘nda üretimi için uygundurlar. Kuluçka makinası ‘nda sümbül papağanı üretimi özen isteyen ve üretimi olmayan bireydir.

Bu kıymetli papağanları onların yaşayabileceği uygun olan hava koşulları sağlanırsa üretimi ve yetiştirildiği kuluçka makinası ‘nda yapılabilir. Kanatlı türleri yumurtadan çıkarken yumurtayı kırarak çıkarlar. Sümbül papağanı yumurtasında eğer bir hareket yoksa kuluçka makinası ‘na konulmamalıdır. Yalnızca döllü olan yumurtalar kuluçka makinası’ndan konulursa istenilen verim alınabilir. Kuluçka makinası’ndan papağanın gelişim dönemi 15 veya 26 gündür. Çıkım süresi ise 18veya 29 gündür. Uygun gelişim sıcaklığı 37,5 derecedir.  Eğer bu Dünya’nın en büyük ve pahalı papağanını sizde üretmek istiyorsanız. Kuluçka makinası’ndan üretim yaparken ısı, nem ve gerekli olan havalandırma şartlarına uyarak kolaylıkla sümbül papağanı ve diğer türleri üretebilirsiniz.

Profosyonel kuluçka makinesi üretim firması

Paylaş:

Bir Yorum Yazın

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.

0

EN İYİ