Kuluçka Makinası Neden Havalandırılmalıdır
Kuluçka Makinası Neden Havalandırılmalıdır - image istanbul-kuluçka-makinası on https://www.askmakina.com

Kuluçka Makinası Neden Havalandırılmalıdır

Kuluçka Makinası Neden Havalandırılmalıdır İnkübatörlerdeki yumurtaların içinde canlı, gelişen embriyolar bulunmaktadır. Optimal gelişimin, civciv kalitesinin ve kuluçka randımanının sağlanması için, embriyolar doğru sıcaklığa, neme ve Karbondioksit (CO2)-Oksijen dengesine ihtiyaç duyar. Bu koşulların sağlanması ise, yumurtaların yalnızca doğru havalandırma sağlanan ortamlarda tutulmasıyla mümkün olmaktadır. havalandırılmasındaki amaç, inkübatörler için en tutarlı ortamın embriyo gelişiminin optimize edileceği şekilde sağlanmasıdır. İnkübatörün fonksiyonu, odaya girişi sağlanan havanın durumu üzerinde ince ayarlamalar yapmayı aşmamalıdır. Ayrıca ortam koşulları büyük ölçüde değişkenlik göstermektedir; bu durum yalnızca ülkeden ülkeye değil, mevsimden mevsime de söz konusudur. İnkübatör üreticileri dünyanın her bir bölgesi için özel inkübatör üretemeyeceklerinden, kuluçka odalarının etkili şekilde havalandırıldığından emin olunmalıdır.

Kuluçka Makinası neden havalandırılmalıKuluçka havalandırma sistemi,

inkübatörün istendiği şekilde çalıştırılabilmesi açısından inkübatör üreticileri tarafından yapılan varsayımları karşılamalıdır. Etkili ve verimli şekilde çalışan, kurulum ve işletim maliyeti uygun olan makineler tasarlamak için üreticiler makineye ulaşan havanın sıcaklık ve bağıl nem (RH) aralıkları hakkında çeşitli varsayımlarda bulunmaktadırlar. Böylece üreticiler iç ortamı kontrol etmek için söz konusu makinede olması gereken ısıtma ve soğutma kapasitelerini belirleyebilirler.

Elektirik kesintilerinde neden havalandirılmalı ;

Kuluçka makineleri normal olarak oksijen tüketmektedir. öksijen tüketirken karbonmanoksit üretir elektirik varken van  yardımı ile bu dengeyi koruyabilmektedir. Yani oksijen alıp korbonmonoksit i sişarı atabilmektedir elektirik kesildiği an makina icinde yogun şekilde korbonmonoksit kalır havalandirma yapimassa  bu kalan karbonmonoksit canlanmiş olan civ civ leri öldürür.

bundan yola cıkarak elektirik kesildiği an hemen makinayi 5 dk kadar havalandirmaliyiz. Sonrasında tekrar kapagi kapatarak  beklemelıyız elektirik kesintisi 2 saati aştiği an bir ups veya jenarator yardimiile elektirk  vermeliyiz makinaya.

 

Profosyonel kuluçka makinesi üretim firması

Paylaş:

Bir Yorum Yazın

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.

0

EN İYİ