KULUÇKA MAKİNESİ KAZ
96-yumurta-kuluçka-makinası

KAZ KULUÇKA MAKİNESİ FİYATLARI
Kazlar sulak arazilerde yaşayan ve yerine göre göç eden su kuşlarıdır. Kazların kuluçka süreleri diğer kuşlara göre daha farklıdır. Kuluçka süreleri boyunca yumurtaların üzerinden kalkıp suya girerler yumurtalar ıslak bir biçimde geçirir kuluçkayı.
Erkek kazlar yılda bir defa tüylerini ve kuyruk tüyleri ile birlikte kaybeder. Bu dönem tüy dökme dönemi olarak adlandırılır ve bu süre zarfında kazlar uçamazlar. Bu her kaz için olabilecek bir durumdur ayrıca doğal bir döngüdür.
2-3 aylıkken uçmaya başlayan kaz yavruları 1 günlükken suya girerler ve 30-40 feet suda yüzebilirler.
Kazlar obur hayvanlardır, sürekli bir şeyler yerler fakat doymazlar. Otçuldurlar fakat böcek yiyen türleri de bulunmaktadır.
28 ila 34 günlük bir kuluçka süresi vardır. Kazlar en uzun kuluçka süresi olan hayvanlardandır.
Ortalama ömürleri 23 ila 25 gün arasındır ve “V” şeklinde uçarlar.

MAKİNADA KEKLİK
Nisan ve Mayıs aylarında yumurtlamaya başlayan dişi keklikler, bir sezonda 30 ila 50 yumurta arasında yumurta yaparlar. Bu yumurtaların kabukları ince olduğu için anne keklik nadiren kuluçkaya yatar. Böyle durumlarda makinalar devreye girer.
Makinaya yerleştirilen yumurtalar günlük 4-5 defa çevrilmelidir. Gelişim kısmında 21 gün durduktan sonra 3 günde çıkım kısmında en az 6 saat durmalıdır. Makinanın kuluçka süresi boyunca ısısının 37.5 derecede sabit olması gerekir. Çıkım kısmında ise yaklaşık 1 derece düşer ve 36.4 olur. Nemi de ilk 21 gün %60 olması gerekirken çıkım sürecinde %70 olması lazımdır ama bu makinanın tipine ve yumurtasına göre değişir. 3. veya 10.
Isı ve nem ayarları makinalarda otomatik olduğu için sizin ayarlamanıza gerek yoktur sadece bilmeniz yeterli olacaktır.
Kuluçka makinesinde gelişim çıkım bittikten sonra makinenizi güzel bir şekilde dezenfekte ediniz. Eğer makine güzel bir şekilde dezenfekte edilmezse diğer çıkım için oranlar düşebilir.

Profosyonel kuluçka makinesi üretim firması

Paylaş:

Bir Yorum Yazın

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.

0

EN İYİ