Kuluçka makineleri
hedef kuluçka makinası.
hedef-12--kuluçka-makinası
hedef-12–kuluçka-makinası

Kuluçka makineleri

Kuluçka Makinesinde dikkat etmeniz gerekenler yapmamanız gereken hatalar ince detay gerektıren bilgileri bu baslık altında topluyoruz

Kulucka makinesi kullanan kullanıcıların dikkat etmesi gereken özenle takip etmeleri gereken  hassas noktalar vardır talihsiz durumlarda neler yapılması gerekmektedir bunları bilmeniz gerekmektedir.

Tüm Kuluçka Makineleri ni Görmek ve Fiyat Analizi Yapmak İçin Tıklayınız

Kuluçka makinesi kullanırken elektirik kesintisi oldugunda cok buyuk kayıplar meydana gelmektedır elektrıkler kesildigi zaman yapmanız geeken sey ise Elektrik kesintisi yaşanırsa elektirik kesidiği zaman kuluçka makinesinin kapağını açmanız gerekmektedir çünkü hem yumurta kabukları nefes alır gibi dışarıya zehirli gazlar vererek temiz havayı içlerine çekerler havalandırmada elektırık kesıntısı oldugu zaman calışmayacagı için içeride zararlı gazlar birikip emriyoların oksijensiz kalıp ölmelerine sebebiyet verebilir bu durum .İçeride nemli hava yogunlaşıp yumurta kabuklarını ıslatır bu durumda zararlı bakterilerin üremesine sebeb olmuş olur.

Kuluçka makinelerinde havalandırma sistemi şarttır olmazsa olmaz hava nemliliği saglamazsa havalandırma yuzunden yumurtalarda fazla sıvı kaybına yol açar . Havalandırmayı ıptal ettıgınız taktırdede hem içeride zehirli gazlar birikir oksijen alamayıp ölurler yada hem ısı hem nem oranı eşit saglanmamıs olur ve hersey kötüye gidebilir.

Makinenizde nem yetersiz olunca yumurtaların sıvı kaybı normalın bı kac katı daha fazla artmaktadır.

Yumurtaların geniş ucundaki hava boşlugu fazla büyür boylece ıcerısındeki cıvcıvler sıkısır kalır ve yumurtadan cıkamazlar . ve ayrıca zaten sıvı eksikliği civcivlerde de olumsuz ve öldürücü etkisini göstermiştir.

Nemi çok fazlada kacırdıgınızda olusabilecek olumsuz etkenler ise hava boslugu kucuk kalır cıvcıvler ık hareketini saglayamaz ik basta kafalarıyla o hava boslugunun zarını delip daha iyi hareket eder orada hava alır ve yumurtadan o kısımdan delip cıkar eger yeterli boşluk yoksa içeride civcivboğuup ölür.

Son aşamasının üç gününde %65 ve 70 nem oranı için ıslak termometre ortalama 31.6 c 32.6 c derecelerde olması gerekmektedir bu durum ördek ve kazlarda değişir onların nem oranı biraz daha fazla olması gerekmektedir. Olumlu sonuclar almak istiyorsanız kuluçka makinesini nasıl kullanacagınızı neler yapılması gerektiğini bilmelisiniz yoksa emekleriniz boşa gider eger adım adım yazılarımızı okuyup bunları takip ederseniz eminim daha guzel sonuclar alabilirsiniz.

Profosyonel kuluçka makinesi üretim firması

Paylaş:

Bir Yorum Yazın

E-Posta adresiniz kesinlikle gizli kalacaktır.

0

EN İYİ